ארונות כיבוי אש

ארונות כיבוי אש הם אותם ארונות העשויים מחומר פיברגלס או מפח אותם מתקינים בקרבת מקום לעמדת כיבוי. המטרה העיקרית של ארון שכזה היא להכיל את כל הציוד והאביזרים הנדרשים לכיבוי אש בשעת חירום. המיקום של הארון יכול להיות חיצוני או פנימי והוא ייבחר בהתאם לגודל המקום והיקף הציוד.

מטרת ארונות כיבוי אש

המטרה העיקרית של אחסון ציוד כיבוי עם ארונות כיבוי אש היא שהציוד יהיה מוגן מפני תנאי מזג אוויר בעייתיים (באם הוחלט להתקין אותו חיצונית למבנה) מפני פעולות ונדליסטיות, מנזקים שונים כתוצאה מחוסר שימת לב ושכל הציוד יהיה זמין ומרוכז במקום אחד בכל מקרה בו הוא יידרש. נכון להיום ניתן להזמין ארונות כיבוי אש במגוון גדלים ודגמים כאשר ההחלטה על גודל הארון צריכה להיעשות בהתאם להיקף הציוד אותו מעוניינים לאחסן בו ובהתאמה לעמדת הכיבוי הקיימת בבניין. התכולה של ארון כיבוי אש תכלול גלגלונים, מטף אחד או יותר, זרנוקים המיועדים לכיבוי אש ועוד.

רישוי עסקים וציוד כיבוי אש

תהליך קבלת רישיון עסק מחייב את בעלי העסק להוכיח שהעסק עומד בדרישות מסויימות, דבר זה כולל גם את דרישותיה של רשות הכבאות של מדינת ישראל. כיוון שהדרישות משתנות וזאת בהתאם לתחום העסק, גודלו, אופי הפעילות שלו והמיקום שלו, חשוב לשכור את שירותיו של יועץ בטיחות או לפנות ישירות אל רשות הכבאות וזאת על מנת לברר מהן הדרישות הספציפיות לעסק. נכון להיום עסקים קטנים יכולים לפנות ישירות לרשות ואילו עסקים בינוניים עד גדולים נדרשים לשכור את שירותיו של יועץ בטיחות שיבחן את כל הקשור אל העסק יאמר מהו הציוד המתאים ביותר.ארונות כיבוי אש

הדרישות הכלליות לעסקים כוללות הצבה של מערכת ספרינקלרים אוטומטית, מערכת מיוחדת לגילוי עשן ואש, מערכת חשמל שעברה בקרה והתאמה על ידי חשמלאי מוסמך, סימון של כל פתחי מילוט חירום, תאורת חירום וסוללת חירום. ציוד כיבוי האש חייב לכלול ארון כיבוי אש, ארונות חשמל מסומנים, מטפים, מזנקים, ברזי שריפה, גלגלון, זרנוקי בד, יציאות חירום נגישות ושילוט מסומן על ארון החשמל של העסק ועמדת כיבוי האש בו. בנוסף, חלק מהעסקים מחויבים לארובות ומנדפים שעשויים מחומרים קשיחים ולא דליקים.

בעת רכישה של ארונות כיבוי אש תמיד חשוב לוודא שמדובר על ארון העשוי מחומר איכותי ובעל תו תקן ישראלי. בנוסף, יש לוודא שהספק אצלו נקנה הארון מספק אחריות עליו. בעת ההתקנה של הארון תמיד חשוב לזכור שהארון חייב להיות מותקן באופן שיאפשר גישה נוחה אליו ואל הציוד שבו במצב חירום.

השאר תגובה